KURUMSAL

Hakkımızda

Erhan Kamışlı

Yönetim Kurulu Başkanı

Medline Sağlık Grubu

“Sağlık Sektöründe Yenilikçi ve Hastasına En Yakın Sağlık Grubu....”

Esas Holding, 2001 yılında Medline Acil Sağlık şirketini satın alarak faaliyet göstermeye başladığı özel sağlık sektöründeki yatırımlarına 2007 yılı sonunda giriş yaptığı özel hastanecilikle hız vermiştir. Medline Markasının 2010 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından “tanınmış marka” statüsüne alınması sonrasında, 2011 sonuna kadar BSK markasıyla faaliyet gösteren ve Türkiye’nin değişik illerinde bulunan 5 hastane Medline markasını kullanmaya başlamıştır. Yine 2011 yılı sonunda Medline Acil Sağlık, Evde Bakım ruhsatı da alarak evde sağlık işine girmiştir. 2011 yılı sonunda Esas Holding tüm sağlık alanındaki yatırımlarını Medline Sağlık Grubu çatısı altında toplamış ve her biri ayrı şirket olan toplam 7 şirketten oluşan ve merkezi İstanbul’da bulunan bir sağlık şirket grubu yapısına kavuşmuştur.

Medline Sağlık Grubu, tüm sağlık hizmetlerinde her zaman en yakın ve ilk tercih edilen olmak vizyonuyla toplumun ihtiyaçlarını ön planda tutan, sürekli değişim ve gelişimin öncüsü olan bir sağlık grubu olmayı hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda Medline Sağlık Grubu bugüne kadar 100 Milyon USD yatırım yapmıştır ve önümüzdeki 5 yıl içinde benzer bir yatırımla büyümesini sürdürmeyi planlamaktadır.

Medline Acil Sağlık, 1995 yılında Türkiye’nin özel sektördeki ilk acil sağlık hizmetleri şirketi olarak kurulmuş ve alanında özel sektörün en büyük şirketi olmuştur. Medline Acil Sağlık, her yıl kurumsal anlaşmalarla yaklaşık 2,5 Milyon kişiye ve farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış sağlık hizmet pakatleriyle 10,000 bireysel üyesine hizmet taahhüdü sunarak büyük bir Medline Ailesini oluşturmuştur. Medline Acil Sağlık, İstanbul ve Ankara’da kendi ekipleri ile olmak üzere tüm Türkiye’de 400’ün üzerinde anlaşmalı kurumu ile 9 saat yoğun bakım destekli doktorlu ambulansları sayesinde karadan ve havadan olmak üzere bugüne kadar 300,000 vakaya müdahale etmiştir. Bu vakaların %40’ını olay yerinde tedavi eden Medline Acil Sağlık, uluslararası saygınlığa sahip Joint Commission International tarafından acil sağlık alanında akredite olan Türkiye’deki ilk ve tek, dünyada da ikinci özel acil sağlık kurumudur. Medline Acil Sağlık, bu başarılarıyla 2011 yılında yapılan bağımsız bir pazar araştırmasına göre İstanbul’da %70, Türkiye genelinde ise %35’lik bir oran ile en çok tanınan markalar arasında yer almaktadır. Her yıl ortalama %10 büyüyen Medline Acil Sağlık, ambulans navigasyon cihazlarına alarm merkezinden vaka adres bilgisinin uzaktan yüklenmesi, ambulanslardan mobil EKG bilgisinin online olarak hastanelere gönderilmesi, kronik rahatsızlıkların akıllı cep telefonları üzerinden takip edilmesi  gibi acil sağlık sektöründe öncü teknolojik uygulamaları başarıyla hayata geçirmiştir.

2011 yılı sonunda Medline Acil Sağlık, müşterilerine hastane tedavileri sonrasında evde sağlık hizmeti sunmak üzere Evde Bakım ruhsatını alarak Evde Sağlık işini de başlatmıştır. 12/24 saat süreli hemşirelik hizmeti,  anne/bebek sağlığı eğitim hemşireliği, onkoloji hemşirelik hizmeti, yeni doğan ve bebek güvenliği hizmeti, Alzheimerlı hasta bakımı ve eğitimi hemşireliği gibi pek çok Evde Sağlık hizmetleri de sunmaya başlayan Medline Evde Sağlık birimi her geçen gün hasta sayısı artarak büyümektedir.

Medline Sağlık Grubu, 2007 yılından itibaren Adana, Aydın ve Konya illerinde bulunan 3 hastanesiyle özel hastanecilik alanında faaliyetlerine devam etmektedir.

Medline Hastaneleri; toplamda 30.533 m2 kapalı alan üzerinde, yılda 1 milyona yakın hastaya; 90’ı yoğun bakım olmak üzere toplam 281 hasta yatağı, 14 ameliyathanesi, 140 doktor ve 350 yardımcı sağlık personeli kadrosu ile toplam 1000 çalışanıyla ileri düzeyde sağlık hizmeti sunmaktadır.

Medline Hastaneleri, önümüzdeki dönemde hem Sağlık Turizmi hem de Turizm Sağlığı alanına odaklanacaktır. Mevcut hastanelere yapılacak ek yatırımların yanısıra koşulların uygun olması durumunda İstanbul ve Ankara’da 100 yatak ve üzerinde büyüklüğe sahip hastaneleri grubumuza katmayı hedefliyoruz. Medline Hastaneleri 5 yıl içinde 250 Milyon TL ciroya ulaşmayı planlamakta olup yapılacak yatırımlarla 2,000’e yakın yeni istihdam oluşturmayı hedeflemektedir.