Yönetim

Op. Dr. Esat Mehmet Arslan / Genel Direktör

Dr. Esat Mehmet ARSLAN

16.06.1966 tarihinde Konya Derebucak’ta doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Derebucak’ta okudu. 1983 yılında  İzmir Maliye Meslek Lisesi’ni bitirdi. 1989 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Zorunlu hizmetini Çorum’da yaptı. 1994 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Üroloji ihtisasını tamamladı. Aksaray Devlet Hastanesi’nde üroloji uzmanı olarak zorunlu hizmete başladı.

 1995-1997 yılları arasında Gölcük 600 Yataklı Deniz Hastanesi’nde askerliğini yaptı. 1997-2002 yılları arasında,  Konya Vakıf Hastanesi’inde görev yaptı.

2002-2016 yıları arasında kurucu ortak ve başhekim olarak Konya’da Özel Akademi Hastanesi’nde çalıştı. Halen Özel Medline Konya Hastanesi Genel Direktörüdür.

2002 yılından beri, Özel Hastaneler Platformu Derneği’nin, kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü Beşeri Tıbbi Ürünler Bilimsel Danışmanlık Kurulu’nda ve Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Hastaneler Teknik Komisyonu üyesi olarak çalıştı.

Özel sağlık sektöründe personel istihdamı, iş gücü planlaması, maliyet analizi, verimlilik, hizmet kalite standartları gibi konularda çalışmaları mevcuttur.

Evli ve 3 çocuk babası olan Esat Mehmet Arslan’ın bir kısmı yurt dışı dergi ve kongrelerde yayınlanmış 100’ün üzerinde bilimsel çalışması vardır.